Реал Мадрид и Бетис завършиха 0:0 в мач от последния 38-и кръг в Ла Лига. Кралският клуб вече си бе осигурил титлата и мислите на футболистите бяха насочени към предстоящата финална битка в Шампионската лига срещу Ливърпул. Срещата беше по-специална за Марсело и Иско, които се сбогуваха с публиката на "Сантиаго Бернабеу".
Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти заложи на най-добрите си футболисти от първата минута в главната репетиция преди сблъсъка с Ливърпул, който ще се играе на 28 май в Париж.
Бетис започна силно и можеше да поведе още в първите 15 минути, но Тибо Куртоа не позволи това да се случи. Националът на Белгия отрази удари на Вилиан Жозе и Хуанми. В края на полувремето и Реал създаде добра възможност, която Бензема пропусна.
На почивката Анчелоти направи двойна смяна в полузащитата, като извади Каземиро и Кроос, а вместо тях пусна Федерико Валверде и Едуардо Камавинга. В 51-ата минута Бензема отблизо, но Руи Силва изби, а Родриго не бе точен при добавката.
Двайсетина минути преди края в игра за Реал влязоха трима футболисти, които със сигурност напускат отбора - Марсело, Иско и Даниел Себайос. Малко след това на терена за Бетис се появи ветеранът Хоакин в своя мач номер 600 в Ла Лига, с което изравни легендарният страж на Барселона Андони Субисарета през 1997 година.
В заключителните минути на срещата Винисиус от Реал и Хоакин пропиляха добри възможности.