Състезателите на боксов клуб „Русе” заеха второто място в надпреварата за купа „България” за ученици на 13 и 14 години. Домакин на турнира бе град Добрич. Участваха общо 34 клуба от цялата страна. Отборът на „Добруджа” стана носител на купата, следван от русенци, а трети останаха младите боксьори от Бургас.
Възпитаниците на треньорите Павел Сяров и Съби Събев освен отборната втора позиция, извоюваха още седем медала. Европейският вицешампион Ангел Йорданов потвърди качествата си и взе злато в категория 38,5 кг. Брат му Петър Йорданов пък донесе на Русе сребро в категория 34 килограма.
Вицешампиони в своите категории са още Стоил Ангелов ( 43 кг), Нурай Шабан (44,5 кг), Християн Миленов (46 кг) и Марио Алексиев (плюс 76 кг). Бронз извоюва Кристиян Миленов в категория 76 кг.Така седем от общо осем участници от боксов клуб „Русе” се върнаха от Добрич с медали.
Междувременно състезателката на боксов клуб „Русе” Марина Буюклиева отпътува за Полша, където в град Владиславово ще се проведе европейското първенство за девойки. Русенката ще се състезава в категория до 51 кг.