В навечерието на християнския празник Благовещение, в малката зала на Градската художествена галерия в Стара Загора беше представена експозицията „Икони и рисунки на децата от Ателието по иконопис при храм „Света Троица“. 
“Изложбата е разнообразна, защото в нея присъстват освен класическите икони,... много рисунки и свободни работи на децата. Част от иконите са незавършени и сме ги показали на етан, защото всъщност е интересно това, което се случва преди да бъде завършена творбата“, каза пред БТА Зорница Иванова, ръководителка на ателието.
В експозицията са включени 73 творби на над 30 деца от ателието по иконопис в Стара Загора, както и на малчугани от енорията на храм „Св. цар Борис-Михаил“ в Сливен, от старозагорските основни училища „Георги Райчев“ и „Стефан Караджа“; детските градини в Града на липите „Кипарис“ и „Светулка“ и със специалното участие на студенти от Педагогическия факултет към Тракийския университет, специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство и графичен дизайн“.
„Тази изложба, за радост, се случи в навечерието на може би най-светлия празник - Благовещение“, посочи още Иванова.
В ателието по иконопис при старозагорския храм „Света Троица“ участват деца от 5 до 16 години. То работи от 2015 година и се сформира по повод благотворителна изложба. „Идеята е децата, освен да научат повече за светците, да видят и как технологично се изработва една икона. Защото това е дълъг и не толкова лесен процес“, допълни още тя. От думите ѝ стана ясно, че една икона се изработва от всеки за различно време. „Когато децата са по-малки искат по-бързо да нарисуват една икона, когато стават по-големи започват да рисуват с повече детайли и по-големи икони и времето за изработка се увеличава и става по-прецизно“, обясни още Зорница Иванова. И посочи, че има деца, които от самото създаване на ателието и до момента са част от него. 
Изложбата е представена с благословията на Негово Високопреосвещенство Старозагорски митрополит Киприан.