Босна и Херцеговина показаха силата на балканския дух и достойно напуснаха Мондиала в Бразилия след победа с 2:0 над Иран.

Тимът на Сафет Сушич показа корав характер и надигра Иранците, които се представяха доста прилично в груповата фаза. Резултатът откри звездата на Босна Един Джеко в 23-та минута. При този резултат отборите излязоха на почивка. Второто полувреме обаче набезите на балканския тим не спряха и Миралем Пянич вкара за 2:0. Иран успя да отбележи почетен гол чрез Реза, който направи резултата 2:1. Само минута по-късно обаче Босна върна преднината си от два гола, след като Авдия Вършаевич вкара за 3:1. И двата тима обаче напускат Мондиала в Бразилия, след като заради загубата си Иран остана на последното място, а Босна и Херцеговина заемат трета позиция.