Отборът на Испания запази своята чест и победи с убедителното 3:0 Австралия в последния си мач на Световното първенство в Бразилия, след като записа две загуби в първите си два мача.

Селекционерът на световните шампиони направи няколко промени в стартовия си състав, като Фернандо Торес, Давид Вия, Санти Касорла и Хуанфран започнаха от първата минута срещу "кенгурутата". Именно Вия откри резултата в 36-та минута с атрактивен удар с пета след добра асистенция на Хуанфран. В 69-та минута Андрес Иниеста изведе Торес сам срещу вратаря на Австралия и нападателят на Челси покачи на 2:0. В 82-та минута резервата Хуан Мата оформи крайното 3:0 след подаване на Сеск Фабрегас.

По този начин Испания приключи участието си на Мондиала по достоен начин и завършва на трето място в групата, докато Австралия не успя да спечели нито една точка, въпреки доброто си представяне в първите два мача. В другата среща от групата Холандия победи Чили с 2:0