Суперзвездата на Уругвай Луис Суарес вкара и двата гола за победата над Англия с 2:1 в двубой от група D на Мондиала. Нападателят на южноамериканците вкара по един гол през двете полувремена и тимът му остава в играта, докато Англия след тази втора своя загуба е на път да отпадне от Световното първенство още в груповия етап.

През по-голямата част от първото полувреме британците владееха повече топката и имаха доста положения, Уейн Рууни нацели гредата в 32-ата минута, но в 39-ата Луис Суарес бе оставен непокрит и с глава направи безпомощен вратаря на "трите лъва" Джо Харт. Това бе и първият удар в мача на аса на Ливърпул срещу стража на Манчестър Сити. Малко след това последва опасен изстрел на Даниел Стъридж, но силният му удар с левия крак бе париран от Фернандо Муслера. В 51-ата Единсон Кавани се озова сам срещу Харт, но стреля неточно извън вратата. 120 секунди след това в сходна позиция бе Рууни пред вратата на Уругвай, но и той не успя да прониже противниковата мрежа. Рууни все пак успя да вкара първия си гол в своето трето участие на Световно първенство и общо 40-и за островитяните. 1/4 час преди края той бе изведен очи в очи срещу Муслера и от два метра разстояние нямаше как да сбърка. Уругвай обаче стигна до победен гол в 85-ата минута, когато Суарес при наглед безобидна ситуация отново бе изпуснат от отбраната на англичаните и хладнокръвно простреля мрежата на Харт. Тимът на Оскар Табарес по този начин се реабилитира пред своите запалянковци за голямата изненада в първия кръг, в който загуби от Коста Рика с 1:3. Това обаче не успя да стори Англия и така след отпадането на Испания нейната съдба може да последва още един бивш световен шампион. Това ще стане факт в случай, че утре Италия и Коста Рика не излъчат победител. Сао Пауло вече става любим град за Уругвай. На Мондиал 1950 "урусите" проведоха там два мача, като завършиха наравно с Испания (2:2) и победиха Швеция (3:2), а по-късно сразиха домакина Бразилия на "Маракана" (2:1) и станаха световни шампиони. Друг любопитен факт е, че Суарес досега се бе разписвал само веднъж в шест мача срещу Джо Харт от Премиършип.