Аржентина победи Босна и Херцеговина в първия мач от група F, игран на легендарния стадион "Маракана" и стартира участието си на Мондиала с победа.

Напълно в очакванията Лео Меси и компания взеха победата от единствения дебютант на Мондиала. Първото попадение за Аржентина падна още в третата минута, след като Колашинац не реагира добре на удар на Рохо и прати кълбото в своята мрежа. Босна обаче не се предаде и въпреки видимата класа на съперника си момчетата на Сафет Сушич имаха и своите добри атаки. Вторият гол в за гаучосите отбеляза Лионел Меси в 65-та минута, с което Аржентина поведе с 2:0. Босна обаче успя да сътвори героизъм и в 85-та минута Ведад Ибишевич вкара първият гол в историята на Босна и Херцеговина на Световно първенство. Оттам европейците натиснаха, но въпреки това не намериха сили да сътворят най-голямата сензация до този момент на Мондиала и мачът завърши с победа на Аржентина. Босна обаче заслужено може да се гордее с представянето си срещу един от фаворитите за световната титла. Следващата среща от групата е между Иран и Нигерия на 16 юни от 22:00 часа българско време.