Отборът на Нигерия победи Босна и Херцеговина с 1:0 в мач от група F на Световното първенство в Бразилия, игран на Арена Пантарал в Куяба.

Босненците оставиха добри впечатления от първия си мач с Аржентина, който загубиха с 1:2, но днес записаха второ поражение и загубиха и теоретични шансове да се класират за осминафиналите на турнира. В 21-та минута гол на Един Джеко бе отменен за засада, като повторенията показаха, че решението на страничния рефер е грешно. Само осем минути след това Питър Одемвинги изведе Нигерия напред след асистенция на Емануел Еменике. Възпитаниците на Сафет Сушич изглеждаха обезверени от развитието на събитията и не успяха да отговорят до края на срещата. По този начин Босна отпадна от Световното първенство, а Нигерия вече има 4 точки и има нужда от равенство в последния си мач с Аржентина, за да излезе от групата.