Старши треньорът на „Локомотив“ /Русе/ Свилен Касабов остана много доволен от победата на отбора с 4:0 срещу „Спортист“ /Генерал Тошево/. С трите точки тимът практически запази мястото си в Североизточната Трета лига.
„През първото полувреме Дани Братоев и Добромир Филипов вкараха красиви голове с далечни изстрели. Понеже знам от опит, че 2:0 е коварен резултат, трябваше да реагираме и след почивката, когато реализирахме още две попадения. Надиграхме напълно съперника. Всички се стараха, а и влезлите като резерви хора запазиха темпото на игра. Офанзивният халф Преслав Петков бе преквалифициран по неволя като ляв бек и се представи чудесно. Искам да отбележа и поведението на Мартин Ангелов, който влезе на терена със счупен пръст на крака, но показа голямо сърце. Ще се опитаме да бъдем на ниво и в оставащите три мача“, коментира Касабов за „Утро“.