Баскетболистите на „Дунав“ загубиха срещу „Шумен“ с 68:79 /22:16, 21:28, 9:22, 16:13/ домакинския си мач за първенство на „А“ група /дивизия „Изток“/. Отборът игра добре през първото полувреме, когато се оттегли на почивка при 43:44, но след подновяване на играта се срина в третата част с неочакваното 9:22 и изпусна контрола над двубоя.
Центърът Денис Титов бе най-резултатен с 19 точки. Николай Титков реализира 17, но завърши със сравнително слаб коефициент. Георги Минков се включи като резерва, но се отличи с най-много асистенции - 7.
Най-добър в „Шумен“ бе игралият на два пъти за „Дунав“ Янко Янков. Центърът наниза 22 точки. 23 точки пък вкара Васил Михайлов, който записа един сезон за русенския отбор, когато старши треньор беше Николай Господинов.
В предишния кръг дунавци победиха „Черноморец“ /Бургас/ с 87:69, а тази неделя ще гостуват на „Черно море Тича“ /Варна/.
„Дунав“: Титков 17, Иван Иванов 5, Титов 19, Георгиев 12, Илиев /Минков 14, Александър Иванов 4, Стоянов, Нинов, Камбер/.