Анди Мъри триумфира за първи път с титлата на турнира от сериите Мастърс в Рим. Във финала британецът победи с 6-3, 6-3 световния номер 1 Новак Джокович за час и 35 минути игра.

Мъри изигра страхотен двубой и напълно заслужено грабна трофея, записвайки и десетата си победа над този съперник от общо 33 изиграни срещи помежду им. От своя страна Джокович така и не успя да покаже най-добрата си игра, като за това вероятно повлияха и честите пререкания със съдията на стола.

Иначе срещата започна отлично за 29-годишния Мъри, който след ранен пробив успя да поведе с 1-3. До края на сета той не изпусна контрола над случващото се и взе преднина в сетовете.

Световният номер 3 продължи с изключително стабилната си игра, благодарение на която успя да пробие отново и да излезе напред и във втория сет. Въпреки че в заключителните геймове Джокович значително подобри представянето си, Мъри не допусна срив и затвори двубоя след 6-3, 6-3.