Отборът на „Марисан“ разби „Шумен“ с 3:0 в отложен мач за първенство на „В“ група. Много важната победа на русенските футболисти бе постигнаха на много тежък, кален и коварен терен на стадион „Дунав“. След този успех марисанци най-сетне се оттласнаха от последното 14-о място и вече са на 12-а позиция с 13 точки.
Резултатът бе открит от Ивайло Кирилов, който реализира фамозен гол от пряк свободен удар, като прати топката в сглобката на гредите. Полувремето приключи при 2:0 след попадение на Динко Станчев с глава.
„Марисан“ бе по-добрият отбор и след почивката. При едно стълкновение обаче отборът остана с 10 души, защото Мартин Иванов получи червен картон. Макар че доигра мача в намален състав, русенският тим покачи на 3:0 след индивидуален пробив на влезлия като резерва Станимир Петров.
„Марисан“: Сашев, Али, М. Петров, Иванов, Джарнавлиев, Караиванов, Валентинов, Кирилов, Хараланов, Юмер, Станчев /Ст.Петров, Тодоров/.