Холандия спечели с 3:0 срещу Бразилия и завърши на трето място на Световното първенство. Мачът беше последен за селекционера Луис ван Гаал начело на Холандия, тъй като след края на Мондиала той ще поеме Манчестър Юнайтед. Полузащитникът Уесли Снайдер се контузи на загрявката преди срещата и бе принудително сменен от Джонатан де Гузман.

Още в третата минута Холандия поведе в резултата. Капитанът на Бразилия Тиаго Силва извърши нарушение срещу Ариен Робен и съдията отсъди дузпа. Нападателят Робин ван Перси вкара отсъдения 11-метров наказателен удар. В 16-ата минута защитникът Дейли Блинд удвои преднината за Холандия, но през второто полувреме получи контузия и на негово място влезе Дарил Янмаат. В добавеното време на срещата Жоржиньо Вайналдум оформи крайния резултат.

Пропуски на Давид Луис и Оскар лишиха Бразилия от гол в мача.

За първи път в историята си Холандия завърши на трето място на световни първенства.