Белгия завърши груповата фаза на Световното първенство с пълен актив точки, след като победи Южна Корея с 1:0, въпреки че игра цяло полувреме с човек по-малко.

Селекционерът на "червените дяволи" Марк Вилмотс направи цели 7 промени в стартовия си състав, след като тимът си осигури излизане от групата още с успеха над Русия. Белгийците доминираха, но не създаваха опасности пред вратата на Корея, а точно преди почивката реферът Бенджамин Уилямс правилно показа директен червен картон на Стивън Дефур за много грубо влизане.

През втората част обаче Белгия все пак стигна до гол, дело на капитана Ян Вертонген, който се разписа при добавка след изстрел на Ориги. Това бе и единственото попадение в срещата, с което европейският тим постигна трета поредна победа и спечели група H, а на осминафиналите ще се изправи срещу САЩ.