Диего Годин изстреля Уругвай на осминафиналите на Мондиала в Бразилия, след като отбеляза за победата над Италия с 1:0.

Срещата вървеше към равен резултат, което класираше Скуадра Адзура, но в 82-та минута Диего Годин отбеляза златното попадение за урусите, което класира отбора му на второ място в групата. Момчетата на Чезаре Прандели имаха нужда от равен резултат или победа, за да продължат напред, но по-малко от десет минути преди края на мача Годин отбеляза след изпълнение на корнер. Като цяло срещата на стадион "Арена даш Дунаш" вървеше по-скоро нервно, отколкото атрактивно, като до почти самият й край тимовете не създаваха кой знае какво напрежение. След гола на Годин, Скуадрата имаше възможност да изравни резултата след пряк свободен удар, но вратарят на Уругвай спаси. С победата си Уругвай си уреди среща най-вероятно с Колумбия на 28 юни в Рио де Жанейро.