Кристиано Роналдо спаси Португалия от елиминации от Световното, като отбеляза изравнителен гол в добавеното време на двубоя със САЩ.

В драматична битка интригата в група G се запази, след като отборите завършиха 2:2. САЩ буквално опропастиха класирането си напред, след като допуснаха гол на Роналдо секунди преди края на последния съдийски сигнал. Двубоят на стадион "Арена Амазония" започна с гол на Нани още в петата минута. Португалците се хвърлиха в атака още от самото начало на мача, което беше очаквано след тежката загуба с 4:0 от Германия в първата среща и поведоха. Янките показаха характер и дисциплина, и не се предадоха, с което създадоха няколко добри атаки към вратата на Роналдо и компания, но полувремето завърши с предимство на португалците. Втората част обаче за малко да се окаже фатална за момчетата на Бенто. В 63-та минута Джърмейн Джоунс изравни на 1:1, а трагедията настъпи в 82-та минута, когато Клинт Демпси вкара за 2:1. Секунди преди края Кристиано Роналдо показа защо е суперзвезда и успя да изравни на 2:2. С това интригата в групата остана. Германия и САЩ имат по четири точки, а Гана и Португалия са с по една. В последните мачове от групата тимът на Паоло Бенто среща Гана, а САЩ ще мери сили с Германия. Двубоите ще се играят на 26 юни от 19:00 часа българско време.