Алжир победи Южна Корея с 4:2 в изключително интересен мач от група Н на Мондиала в Бразилия и е на крачка от осминафиналите в Бразилия.

"Пустинните лисици" победиха съперниците си и се качиха на второ място в групата си с три точки. Русия и Южна Корея са с по една. Днешната среща Алжир започнаха по изключително добър начин и поведоха с 2:0 в рамките на две минути. Първият гол беше дело на Ислам Слимани в 26-та минута, а 120 секунди по-късно Рафик Халиш добави още едно попадение за 2:0. Атаките на Алжир не спираха и това доведе до гол на Адбулмумен Джабу в 39-та минута. При този резултат отборите излязоха на почивка. Второто полувреме Корея излезе коренно променена и попадението не закъсня. Хюнг-Мин Сон отбеляза във вратата на Райсън М`боли и намали на 3:1. Въпреки, че азиатците бяха по-динамичния отбор през втората част, Алжир успяха да добавят четвърти гол в 62-та минута с попадение на Ясин Брахими. Корея обаче не се предадоха и в 82-та минута Ку Джа-Чеол отбеляза за 4:2. С победата си Алжир се изкачва на второ място в групата. В другия мач от групата Белгия победи Русия с 2:0 и се класира на осминафиналите. Прекият двубой между Русия и Алжир ще е на 26 юни. Южна Корея също има шанс, ако победи Белгия също на 26 юни. За момента всеки от трите тима има теоритична възможност да се класира напред.