Швейцария загуби катастрофално от Франция с 2:5 на стадион „Арена Форте Нова“ в Салвадор в мач от група „Е“ на Мондиал 2014 в Бразилия. След като видя убедителните победи на Холандия над Испания (5:1) и над Германия над Португалия (4:0), сега съоръжението на Баия домакинтва и на най-резултатния сблъсък на световното първенство. Това бе мач № 250 между европейски отбори в историята на световните първенства.

„Петлите” си свършиха работата още през първото полувреме, след като първо нокаутираха „кръстоносците” с два гола в рамките на по-малко от 60 секунди и малко преди почивката направиха преднината си класическа. След изпълнение на ъглов удар от Валбуена в 17-ата минута над всички се извиси Оливие Жиру и с глава реализира за 0:1. Веднага след изпълнението на центъра Бензема открадна топката и изведе чудесно Блес Матуиди, който се разписа за 0:2 в близкия ъгъл почти сам срещу Беналио.

Десетина минути по-късно последва отменен гол на швейцарците заради засада на Гранид Джака при извеждащо подаване на Инлер, а в 31-ата минута Йоан Джуру фаулира Карим Бензема за дузпа. Потърпевшият обаче пропусна от бялата точка, след като Беналио отрази удара му, а при добавката Кабай нацели гредата. В 40-ата минута интригата тотално бе убита след нова скоростна контраатака, при която Жиру изведе чудесно Матийо Валбуена, който на празна врата направи преднината на „петлите” класическа – 0:3.

След почивката Франция довърши „кръстоносците” с нови две попадения, дело на Карим Бензема, изведен чудесно в 67-ата минута от Пол Погба, и Муса Сисоко, завършил скоростна атака след пас на Бензема. Швейцарците все пак стигнаха до почетно попадение в 81-ата минута на Блерим Джемаили от пряк свободен удар, а шест минути след това Гранит Джака оформи крайното 2:5. Карим Бензема се разписа още веднъж в заключителните секунди, но попадението му не бе зачетено, тъй като Бьорн Куйперс явно бе дал последния си съдийски сигнал преди това.

С успеха си французите на практика се класираха за осминафиналите преди последния си мач срещу Еквадор, докато Швейцария ще трябва да търси победата срещу Хондурас, ако иска да прескочи групата.