Белгия постигна пълен обрат срещу Алжир. Само в рамките на няколко минути след голове на Маруан Фелайни и Дрийс Меренс символичните домакини водят с 2:1. Голът за Алжир падна през първата част, след точно изпълнена дузпа от Софиан Фегули.

Алжир поведе на Белгия с 1:0 след гол от дузпа на Софиан Фегули. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу същия играч, а той хладнокръвно се разписа за 1:0 в 24-ата минута.

В първите минути на мача Алжир владее повече топката, докато белгийците са доста по-предпазливи.

В началото на втората част се забелязва значително оживяване в редиците на белгийците, което даде резултат в 70-ата минута, когато Фелайни направи 1:1 с глава, след хубаво центриране от ляво на Кевин де Бюин.

Малко след това падна и вторият гол за Белгия, дело на Дрийс Мертенс - 2:1.