Японската агитка на мача между Япония и Кот д'Ивоар от група "С" на първенството в Бразилия стана пример за всички футболни запалянковци по света. Въпреки загубата на тима им с 1:2 малко след края на двубоя те извадиха пликове за отпадъци и почистиха както своите места, така и тези на съседите им по седалка.

Проявата има и своето разумно обяснение. Това е традиционна практика в Япония след спортно събитие. Висша форма на "феърплей", който ние в Европа сякаш понякога забравяме, пише offnews.bg.

Двубоят на "Арена Пернамбукано" в Ресифe определено беше драматичен за японските фенове, след като азиатците поведоха в резултата в 16-ата минута чрез Кейсуке Хонда. Отборът на Алберто Дзакерони обаче допусна обрат в интервал от две минути след голове на Вилфред Бони и Жервиньо в 64-ата и 66-ата минути.

"Феърплеят" по трибуните бе допълнен и с честна игра на терена - спортсменско ръкостискане между Мая Йошида и Дидие Дрогба след последния съдийски сигнал.