Звездата на Реал Мадрид Карим Бензема се разписа два пъти при победата на Франция над Хондурас с 3:0 във втория мач от група Е на Мондиала в Бразилия.

В двубоя на "Ещадио до Бейра Рио" в Порто Алегри Хондурас очаквано не създаде кой знае какви проблеми за Франция. Бензема отбеляза веднъж от дузпа и още едно попадение след изпълнение на корнер, а освен двете попадения френският национал беше в основата и на автогола, който Ноел Ваядарес си отбеляза. В тази ситуация за първи път се стигна и до услугите на новата технология на голлинията. Валбуена центрира в наказателното поле на Хондурас, а Бензема засече топката с левия крак. Тя обаче срещна лявата греда на вратата, а вратарят на Хондурас не се намеси добре и тя премина голлинията. Първото попадение пък падна в края на първото полувреме, след като реферът показа бялата точка. Паласиос фаулира Пол Погба, с което осигури дузпа за Франция и втори жълт картон за себе си. Така в 45-та минута Хондурас останаха с човек по-малко, а Петлите с гол повече. Второто попадение падна в 48-та минута след грешка на Ваядарес, а вторият гол на Бензема, който оформи крайното 3:0 дойде в 72-та минута. Неприятното в мача беше групата игра и острите влизания на футболистите на Хондурас в краката на французите. С триумфа си момчетата на Дидие Дешан записаха важна победа, след като в последните си четири на Мондиал претърпяха загуби. В следващия си двубой Франция ще играе срещу Швейцария, а Хондурас ще премери сили с Еквадор.