Италия сензационно се издъни срещу аутсайдера Люксембург в последната си контрола преди Световното първенство. Домакините завършиха 1:1 на стадион "Марк Антонио Бентегоди" във Верона.

Клаудио Маркизио откри още в 9-ата минута, засичайки с глава центриране на Марио Балотели за 1:0. Всички очакваха гостите да бъдат разгромени, но нищо подобно не се случи.

“Сините” създадоха още няколко голови възможности, но Балотели и колегите му в атака се скъсаха да пропускат. В 43-ата минута Андреа Пирло стреля опасно от фаул, но вратарят Морис спаси. При последвалия корнер Балотели нацели гредата. След почивката последваха нови пропуски на Супер Марио и на Кандрева. Балотели за втори път удари гредата. В 85-ата минута, при една от редките си контратаки, гостите сториха чудото. След центриране от корнер защитникът Шано, играещ в белгийския Кортрайк, се извиси над всички в наказателното поле и простреля легендарния вратар Джанлуиджи Буфон за изненадващото 1:1.

Така Италия продължи лошата си серия от 7 поредни мача без победа. Както е известно, “скуадра адзура” е съперник на България в европейските квалификации, които започват през есента.

Съставът на Италия: Буфон, Абате, Киелини, Бонучи, Де Шилио, Де Роси, Пирло (72-Акуилани), Маркизио (85-Пароло), Кандрева (78-Инсиние), Верати (54-Касано), Балотели (78-Черчи)