„Дунав 8806“ спечели за трети пореден и общо четвърти път в своята история шампионската титла по баскетбол при жените в България, след като победи „Левски“ с 76:61 (16:12, 22:12, 22:20, :) в петия мач от финалите в НБЛ. Двубоят се игра пред повече от 1 200 зрители в препълнената до краен предел зала в квартал „Здравец“ в Русе.
„Сините феи“ владееха инициативата още в началото под заглушителната подкрепа от трибуните. Шарел Алън все пак зарадва агитката на „Левски“ като откри резултата в мача с точна стрелба отблизо за 2:0 за гостите, но следващите 6 точки бяха в техния кош. Дунавки дръпнаха с 8 точки разлика в един момент, но в края на първата част столичният тим намали изоставането си на 4 точки за 12:16 след 10 минути игра.
Малко след подновяването на играта домакините дръпнаха със 7 точки, но „Левски“ отново се доближи и дори изравни за 22:22 4:38 мин. преди почивката. До края на първото полувреме обаче софийският отбор отбеляза едва 2, а получи 16 точки в своя кош и таблото показваше 38:26 за „Дунав 8806“.
След почивката момичетата на Георги Божков увеличиха аванса си, стигнал до 16 точки за 40:24. Противниковият отбор отново намали изоставането си до 7 точки в един момент, но нова силна шампионска серия направи 60:44 за домакините 10 минути преди края.
През последата част преднината на дунавки продължи да варира между 12 и 19 точки. До финалната сирена „сините феи“ не позволиха съперника да се доближи достатъчно и спечелиха петия мач от финалите, а с това и шампионската купа за трети пореден и общо четвърти път в своята история.