Отборът на Фиорентина се наложи над Кремонезе с 2:0 при гостуването си в 26-ия кръг на италианската Сериа А. "Виолетовите" поведоха с 1:0 в средата на първата част с попадение на Роландо Мандрагора, който се възползва от асистенция на Джонатан Иконе. Мандрагора подаде на Артур Кабрал, който вкара втория гол в 50-ата минута.
Със спечелените точки тимът от Флоренция се изкачи до 11-о място в класирането, а Кремонезе остана на дъното с равни показатели със Сампдория.
В другия мач Верона и Монца завършиха 1:1. И двете попадения в мача паднаха в началото на второто полувреме. Първо Симоне Верди изведе Верона напред в резултата в 51-вата минута, но само четири минути по-късно Стефано Сенси успя да изравни за новака в Серия А. След час игра Джанлука Капрари вкара второ попадение за Монца, но то бе отменено заради засада след преглед на ситуацията с видео повторенията.
Монца бе изпреварен от Фиорентина и е на 12-о място, а Верона е 18-и пред последните два тима в класираното.