Фиорентина спечели с 1:0 срещу Сивасспор с гол през второто полувреме и "виолетовите" взеха минимална преднина в първия мач от осминафиналите на футболния турнир Лига на конференциите.
Италианците отбелязаха единственото попадение на собствен терен в 69-ата минута чрез Антонин Барак. Чехът се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите от Турция и чукна топката във вратата на Сивасспор, който завърши мача с 10 души на терена. В четвъртата минута на добавеното време червен картон получи халфът Макс Градел.
Реваншът е насрочен за 16 март.
Лех Познан пък е с два гола аванс преди гостуването си срещу Юргорден след седмица. Антонио Милич даде преднина на поляците в 39-та минута, а Филип Марчвински оформи крайния резултат в 82-та.
Слован Братислава измъкна равенство срещу Базел в гостуването си в Швейцария. Зеки Амдуни и Анди Зечири дадоха на два пъти преднина на домакините, но словаците стигнаха до изравнявания чрез Юрий Медведев и Малик Абубакари. Последният гол падна в 70-ата минута.
Гент и Истанбул Башакшехир завършиха наравно 1:1 в Белгия. Стефано Окака отбеляза първия гол за турците в 16-ата минута, а Емануел Орбан изравни в 35-ата.
Първи срещи от осминафиналите в турнира Лига на Конференциите:
Фиорентина (Италия) - Сивасспор (Турция) - 1:0Лех Познан (Полша) - Юргорден (Швеция) - 2:0Базел (Швейцария) - Слован Братислава (Словакия) - 2:2Гент (Белгия) - Истанбул Башакшехир (Турция) - 1:1АЕК Ларнака (Кипър) - Уест Хям (Англия) - 0:2Андерлехт (Белгия) - Виляреал (Испания) - 1:1Шериф Тираспол (Молдова) - Ница (Франция) - 0:1
от вторник:Лацио (Италия) - АЗ Алкмаар (Нидерландия) - 1:2