Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по тенис в Анталия (Турция) с награден фонд 25 хиляди долара.
Поставената под номер 7 българка се справи на старта с руската квалификантка Полина Лейкина и спечели с 6:1, 6:2 за 62 минути.
22-годишната българка поведе с 5:0 в първата част, а във втората Топалова проби за 2:1 и 5:2, след като сетът беше започнал с разменени брейкове. Националката показа изключителна ефикасност, като спечели и петте си точки за пробив. Тя вкара 53 процента първи сервис и спечели 75 процента от точките при разиграването му.
Гергана Топалова си осигури 5 точки за световната ранглиста на WTA, където е на 322-ото място в момента.
Така за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу победителката от мача между Алба Рей Гарсия (Испания) и квалификантката Екатерина Маклакова (Русия).
На двойки Топалова и Нина Поточник (Словения) загубиха от четвъртите поставени Сандра Самир (Египет) и Хун И Коди Уон (Хонконг) с 0:6, 4:6 за 65 минути.