Отборите на Бетис и Севиля завършиха при равенство 1:1 градското дерби по между си, част от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Бетис, който е в серия от четири срещи без загуба във всички турнири, заема четвърто място във временното класиране с 24 точки, колкото има и третият Атлетико Мадрид. Тимът на Севиля пък вече четири мача няма победа в първенството и остава на 17-а позиция с 11 точки, колкото е активът и на 18-ия Селта Виго.
Двубоят бе изключително напрегнат, а трима футболисти получиха червени картони. Още в 38-ата минута аржентинецът Гонсало Монтиел остави Севиля с човек по-малко след като бе санкциониран за грубо нарушение.
В 45-ата минута Хесус Навас си отбеляза автогол, с който Бетис откри резултата, а в третата минута на добавеното време на първата част французинът Набил Фекир последва съдбата на Монтиел като също получи червен картон нарушение, с което и домакините останаха с 10 човека.
Преди почивката Борха Иглесиас отправи опасен удар към вратата на Севиля, но стражът на гостите Ясин Буну предотврати попадение. Точно Борха Иглесиас бе вторият играч на Бетис с директен червен картон, отсъден отново след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж – ВАР и домакините доиграха мача с девет състезатели.
Изравнителният гол за Севиля бе дело на Неманя Гудел в 81-ата минута. Сърбинът реализира с чудесен изстрел от дистанция. Гудел можеше да донесе победата за своя тим в 90-ата минута, но ударът му бе отразен от стража на Бетис Клаудио Браво.