Виляреал завърши при равенство 1:1 на собствен терен срещу прекия си съперник за място в европейските клубни турнири Бетис. Огромна грешка на вратаря Пепе Рейна даде преднина на гостите от Севиля през първото полувреме, но гол на Йереми Пино след почивката изравни отново баланса.
Жълтата подводница доминираше в началните минути на срещата, но те имаха сериозни проблеми със създаването на положения и благодарение и на стабилната защита на Бетис, удари към вратата Руи Силва нямаше.
И както изглеждаше, че хората на треньора Мануел Пелегрини нямат намерение да рискуват, то Рейна явно беше в настроение за подаръци. Рутинна топка, която всички  очакваха, че е лесна за хващане, не се оказа такава за вратаря и Борха Иглесиас я докопа и вкара за гостите. Но резултатът можеше да бъде изравнен още преди почивката, когато Жерард Морено стреля, топката се  отклони в крак на бранител на Бетис и излезе над горната греда.
Домакините от Виляреал опитаха да продължат спокойно действията си и през второто полувреме и в 55-ата минута стигнаха до гол. Рамон Тератс, който днес имаше страхотни изяви, проби и подаде на Йереми Пино. Крилото успокои трудната топка и я прати в мрежата на Руи Силва. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след като хората от стаята за видеопрегледи (ВАР) провериха ситуацията, попадението беше потвърдено.
На мястото на Пино в 72-ата минута се появи Хосе Луис Моралес и той също прати топката във вратата на гостите, но този път флагът на тъч-рефера правилно беше вдигнат и засадата беше маркирана.
След този резултат Виляреал остана на 6-о място с 38 точки, изоставайки на 4 точки от Бетис, който е пред тях.