Лагер, подготовка, селекция, куп контролни срещи /и в чужбина/, много надежди, реалистични /поне според благоприятната домакинска програма/ цели до трето място в крайното класиране и загуба с 0:2 срещу „Банско“ - такъв бе домашният старт на отчайващо слабо представилите си футболисти на „Дунав“! „Скиорите“ от курортния планински град вързаха двете „мартенички“ в русенската мрежа през първото полувреме, през което дунавци не създадоха нито едно положение пред вратата на съперника. Костадин Кафтанов сбърка с пас в 30-а минута, гостите разиграха контра в 3 бързи хода и Герасим Заков копна топката зад Сашев за 0:1. Малко по-късно играчите на „Банско“ пробиха с подаване през центъра, при което остана съмнение за засада, русенският вратар скочи смело и парира първия удар, но топката попадна за добавка върху десния крак на Атанас Чипилов - 0:2.
„Дунав“ се държа сравнително добре само през първите 10 минути. Отборът се опита да обърне резултата след почивката, но стигна до само две по-хубави ситуации пред Лазаров и Петков. Любо Иванов и Ивайло Раденцов също опитаха късмета си с изстрели от фаулове. През останалато време гостите разиграваха топката като опитен отбор, който знае какво трябва да направи до момента за контраатака. От другата страна личеше само някакво желание, изразено главно в хаотична борба за първа топка, балони пред вратата на „Банско“ и пълно безсилие. Идеи в офанзивен план на практика липсваха.
Двубоят бе изгледан от баскетболистките на „Дунав 8806“ и кмета на Русе Пламен Стоилов.
В следващия си мач на 9 март дунавци ще гостуват на „Раковски“ и ако искат да останат в борбата за оцеляване на отбора в „Б“ група - то такава се очертава и да е същинската цел - ще трябва да измъкнат поне точка.
„Дунав“: Сашев, Цирков, Стоян Георгиев, Хасанов, Григоров, Димов, Кафтанов (46 - Раденцов), Л. Иванов, Лазаров (71 - Й. Димитров), Бахъров, Петков (63 - Мамаду Уатара).