Жоржиньо вкара дузпа през първото полувреме и Челси записа победа с 1:0 в гостуване на Евертън на старта на новия сезон в английското футболно първенство.
Челси обсади вратата на домакините през първото полувреме и изпълни цели 13 ъглови удара, но трудно стигаше до реални положения. Това се промени в деветата минута на добавеното време на първата част, когато Бен Чилуел бе фаулиран в наказателното поле на Евертън и Жоржиньо даде преднина на тима от Лондон.
Удивително спасяване на Едуард Менди в началото на второто полувреме срещу Абдулайе Дукуре запази преднината на Челси, а Рахийм Стърлинг пропусна отличен шанс да дебютира с гол, след като негов удар от близко разстояние бе отбит в корнер.
В крайна сметка Челси стигна до победата и направи перфектен старт на новия сезон.