Челси успя да победи Лестър като гост с 3:1 и затвърди добрата си форма в последните мачове. Отборът на Греъм Потър откри резултата чрез бившия футболист на "лисиците" Бенджамин Чилуел, но Патсън Дака успя да изравни за домакините малко преди края на първата част. Междувременно попадение на Жоао Феликс за Челси бе отменено. Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Кай Хаверц отново изведе "сините" напред след асистенция на Енцо Фернандес. След почивката украинецът Михайло Мудрик също се разписа, но отново след намеса на ВАР бе отсъдено, че той е бил в засада. В 82-рата минута Мудрик с глава свали топката на Матео Ковачич, който от въздуха направи 3:1. Червен картон за Лестър в края получи Фут Фаес.
Тотнъм се наложи над Нотингам Форест с 3:1 като домакин. Първите два гола за "шпорите" бяха дело на капитана Хари Кейн, като вторият бе от дузпа. Хюн Мин-Сон направи преднината на Тотнъм класическа след асистенция на Ричарлисон, а в края на мача Джо Уоръл върна едно попадение за Форест. В добавеното време Андре Ай пропусна дузпа на Нотингам. Тотнъм вече има преднина от 6 точки на четвъртото място пред Ливърпул, но и мач повече.
Лийдс и Брайтън направиха голова равенство - 2:2. Първото полувреме завърши 1:1, като Алексис Мак Алистър изведе Брайтън напред, но Патрик Бамфорд изравни за домакините. През втората част Джак Харисън от Лийдс си отбеляза автогол и "чайките" отново поведоха. Лийдс обаче се пребори за точката след попадение на същия Харисън, който изкупи вината си.
Евертън постигна много важна победа над Брентфорд с 1:0 по пътя към спасяването си. Победното попадение за "карамелите" бе дело на Дуайт Макнийл още в първата минута след асистенция на Абдулай Дукуре. В края на първата част гол на Дамарай Грей за Евертън бе отменен заради игра с ръка. С трите точки тимът на Шон Дайш се вдигна до 15-а позиция, след като бе предпоследен в класиране. Борбата на дъното обаче ще е жестока, като девет отбора са нарадени с рамките на 6 точки и всякакви въртележки са възможни. Брентфорд остана на девета позиция.