Националният отбор по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст започна с победа серията си от контролни мачове преди Европейското първенство в Дивизия Б в Тбилиси (Грузия). Тимът, воден от Георги Младенов и Милен Дудев, спечели първата си приятелска среща с Румъния в Крайова с 84:68.
Дамян Минков бе най-полезен за успеха с 15 точки и 10 борби. Берк Мехмед наниза 14 точки, а Георги Герганов вкара 13.
Утре двата тима отново ще се изправят един срещу друг.
Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст записа първа победа в контролите за това лято. Тимът, воден от Даниел Клечков, Стойо Чолаков и Тодор Тодоров, се справи с лекота в Сандански с Румъния с 86:69.
Отборът започна по-слабо двубоя като изоставаше след 10 минути игра с 4 точки. Разликата се запази и до почивката.
Второто полувреме обаче беше изцяло за българските юноши, които бавно стопиха крехкото си изоставане, а до края на мача не погледнаха назад. За първите пет минути на последната част нашите направиха серия от 12:3, а до края не намалиха оборотите.
"За толкова ранен етап съм доволен. Имаме доста потенциал", коментира селекционерът Даниел Клечков.