Българският национален отбор по футбол за жени загуби с 0:2 домакинството си срещу Израел в група "Н" на световните квалификации по футбол. Съставът на Силвия Радойска е на последното шесто място без точки, докато днешният му съперник е с шест повече на пета позиция.
За България мача започнаха Роксана Шаханска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Десислава Дюпюи, Кристияна Караиванова, Йоана Станкова, Николета Бойчева, Лора Петрова, Ивана Найденова, Симона Петкова и Димитра Иванова, а като резерви се появиха Вероника Гоцева, Милена Караколева, Габриела Найденова и Полина Русина.
Израел вкара головете си още през първото полувреме. В 29-ата минута точна бе Ноа Селимходжич, а Еден Авитал оформи крайния резултат само три по-късно.
Мачът бе проведен на стадион "Локомотив" в Пловдив.
Лидер в групата е Германия с 21 точки, следвана от Сърбия с 18. Португалия е с 16, а Турция заема четвъртото място с 10. Първенецът се класира директно за световните финали в Австралия и Нова Зеландия, а неговият подгласник играе бараж.