С два гола на влезлия като смяна полузащитник Кике Елче победи с 3:1 Хетафе в мач от последния кръг на испанското футболно първенство.
Мачът бе без особено значение и за двата отбора, които отдавна си бяха осигурили оставането в Ла Лига и през следващия сезон. Елче завършва кампанията с 42 точки, а Хетафе с 39, като преди изиграването на останалите мачове от кръга те заемат 13-о и 15-о място в класирането.
Хетафе повед в резултата в 33-тата минута чрез Енес Юнал, но само четири по-късно Лукас Оласа изравни.
Кике се появи в игра в 69-ата минута на мястото на Хавиер Пасторе и това обърна мача. В 84-тата минута той вкара за 2:1 след пас на Хосан, а в добавеното време реализира след асистенция на Фидел за крайното 3:1.