Швеция взе важна победа с 1:0 срещу Словакия във втория мач за двата отбора от група Е. На стадиона в Санкт Петербург двата тима предложиха двубой без много положения, в който все пак скандинавците взеха своето и минаха словаците в класирането преди последните срещи.

Натискът на Швеция даде резулатат в 76-ата минута, когато Исак пусна добре топката към Робин Куайсон, който бе съборен от забавилия се Дубравка. При отсъдения наказателен удар Емил Форсберг не сгреши. Голът окрили Швеция и в 82-рата минута Исак се измъкна фронтално срещу противниковата врата, подаде на Виктор Куаесон, ийто удар обаче бе избит в корнер. 4 минути преди края Словакия опита да изравни, като при едно центриране от ъглов удар се получи карамбол, след който обаче така и не последва удар.

До края на мача Словакия опита масиран натиск към вратата на Олсен, но до сериозни опасности така и не се стигна.

Така Швеция вече има 4 точки и може да мисли за осминафиналите, а словаците остават с 3. В последния мач Швеция излиза срещу Полша, а Словакия има тежка задача срещу фаворита Испания.