Футболистите на „Дунав“ победиха като гости „Устрем“ от добричкото село Дончево с 1:0 в мач за първенство да Североизточната Трета лига. Голът падна през второто полувреме при бърза контраатака, центриране отляво и завършващ удар на Симеон Иванов с глава.
Русенските момчета изпуснаха още положения, но и домакините имаха своите шансове. Те прекалиха със спортната злоба в последните минути, когато техен играч се хвърли срещу Мерт Тасим и почна да го души като борец от кеча. Съдията се оказа смел и показа червен картон на грубияна.
За отбелязване е, че мачът се игра на много лош терен.
„Дунав“: Ангелов, Тасим, Тодоров, М. Иванов, Бакалски, Силвиев, Димов, Дочев, Стамболов, Хасан, С . Иванов //Кирилов, Митев, Латиф/.
Пак вчера юношите на „Дунав“ до 15 години загубиха у дома срещу „Черно море“ с 0:2. Мачът на 17-годишните футболисти на двата клуба завърши с победа за варненци - 2:1.
Повече за тези три двубоя четете в утрешния брой.