Баскетболистките на „Дунав 2016“ станаха вицешампионки на държавното първенство за девойки до 16 години. На финала русенският отбор загуби с 44:71 срещу тима на „Рилски спортист“ /Самоков/. „Скиорките“ изковаха победата със силна игра през второто полувреме. На почивката резултатът бе 23:30.
Трети се класира отборът на „Доростол“, победил в малкия финал състава на „Черно море“.
Дунавските момчета извървяха на домашен терен шеметен път до финала. След серия от победи в групата и в елиминациите възпитаничките на треньора Руслан Русев заслужиха правото да спорят за титлата. Особено ценни бяха успехите им срещу отбори на престижни школи - 66:58 срещу „Черно море Одесос“ /Варна/ и 66:56 срещу „Левски“
Вицетитлата бе спечелена с таланта на Никол Николова, Виктория Тодорова, Мария Метева, Илияна Илиева, Евелин Бляхова, Ивета Петрова, Дарис Добрева,  Зорница Герасимова, Преслава Бошнакова, Яна Иларионова, Петя Василева, Ина Димова, Севги Ахмед, Мария Пенчева.
Гост на първенството бе бившият старши треньор на „Дунав“ и национален селекционер Георги Божков. Той пристигна в Русе като консултант към щаба на „Славия“.