Баскетболистите на „Дунав 2016“ победиха „Рилски спортист“ със 77:63 в последния си мач от група „А“ на държавните финали в Ботевград. Отборът вече си беше осигурил участие на полуфиналите и срещата имаше по-скоро протоколен характер. Късно вчера момчетата на треньора Руслан Русев играха за място във финала срещу домакините от „Балкан“.
А двубоят срещу „Рилски спортист“ бе решен в последната част, в която русенският отбор влезе при резултат 51:53, но отказа съперника си след силна игра в заключителните минути, в които точките бяха 26:10.
Теодор Трифонов бе играчът на мача с 18 точки, 15 борби и 8 асистенции.
„Дунав 2016“: Емил Найденов 12, Теодор Трифонов 18, Марк Шопов 4, Димитър Николов 2, Виктор Турков 3 /Виктор Благословинов 11, Стоян Чешмеджиев 17, Иван Живков 4, Антоан Виденов, Кристиян Дялов 6, Димитър Витанов/.