Отборът на "Царско село" ще играе в Първа лига и през следващия сезон. Тимът на Любослав Пенев победи с 2:0 "Септември" София в баража за оставане в родния елит. Попаденията в срещата, играна на стадион "Българска армия", бяха отбелязани от Георги Минчев в 19-ата минута и Симеон Мечев в добавеното време.

В мача нямаше особено красиви изпълнения, но пък битка на терена не липсваше.

За "Царско село" това ще бъде втори сезон в Първа лига, след като миналата година стигна до историческа промоция. "Септември" пък пропусна да се изкачи в елитния ни ешалон, след като в прекратения шампионат на Втора лига остана втори в класирането след ЦСКА 1948.

Георги Минчев се разписа в 19-ата минута, когато стреля към вратата на "Септември", но Валентин Галев не се намеси добре и при опит да избие топката, тя влетя в мрежата му за 1:0.

След почивката "Септември" заигра по-активно, но футболистите на Милен Радуканов не успяваха да създат чисти голови положения.

Най-добрият шанс се откри след пробив на Георги Русев отляво, но Владимир Николов не успя да засече топката.

В добавеното време на мача Симеон Мечев вкара втори гол за "Царско село" и гарантира успеха на своя тим.

Вчера в Първа лига се изкачи "Монтана" след успех с 4:1 над "Дунав" Русе.