„Изиграхме добро първо полувреме. След почивката играта са поразкъса. Сигурен съм, че ще изглеждаме по различен начин в домакинския мач срещу „Черно море““, каза пред „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Людмил Киров след победата на отбора му с 2:1 в контрола срещу „Ботев“ /Гълъбово/ в Мъглиж.
Според него показаната от отборите форма в проверките често търпи промени по време на официалните мачове.
„Има случаи, в които някои тимове правят невероятни серии в проверките, а стартът им в сезона не се получава както трябва. Надявам се, че в мача срещу „Черно море“ ще покажем възможно най-доброто си лице като потенциал и възможности“, заяви старши треньорът.
Той разказа, че пътуването от Мъглиж до Русе било голяма драма.
„Пътят бе ужасен - паднали дървета, клони, хаос. Придвижвахме се много бавно. Прибрахме се едва към 23 часа“, каза Киров.
Не е сигурно, че планираната за утре двустранна игра крещу юношеския тим на клуба ще се състои.
„Като гледам какво е времето, не съм сигурен дали игрището ще може да се почисти добре, че да стане за що-годе някакъв нормален откъм условия футбол“, заяви наставникът.
Ако тази проверка пропадне, „Дунав“ ще се изправи срещу „Черно море“ на 16 февруари само с 4 контроли в подготвителния период.