„Дунав“ отпадна от турнира за купата на България след загуба от 1:2 като гост на ЦСКА 1948. Двубоят бе равностоен, а русенският отбор имаше дори повече голови положения.
Първото попадение обаче падна твърде рано и твърде нелепо. Измина малко след минута, когато „червените“ организираха атака вляво, топката бе подадена успоредно на голлинията и останалия сам срещу вратаря Генади Ганев централен нападател Андон Гущеров нямаше как да сбърка - 0:1.
„Дунав“ отговори с мощен удар отдалеч на Селеменев, а изравни малко преди края на полувремето. Самуел Инкоом центрира отдясно и Свилен Щерев засече топката с летящ плонж  - 1:1.
Русенският отбор стигна след почивката до две нови прекрасни възможности. Ахмед Ахмедов отправи мощен изстрел, но вратарят отби топката. После Стефан Христов проби отдясно, подаде топката към Иван Селеменев, който не бе точен от чиста позиция и няколко метра.
Грешка на защитата позволи на Денислав Александров да даде победата на „червените“.
Дебют за „Дунав“ направи турчинът Беркан Дурду.
ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Николай Христов, Богомил Дяков, Димо Атанасон, Янко Сандански, Тони Иванов, Васил Шопов, Чавдар Ивайлов Денислав Александорв, Андон Гущеров
Дунав: Генади Ганев, Александър Исаевски, Михаил Милчев, Любен Николов, Самуел Инкоом, Самир Аясс, Фернандо Кавалканте,  Иван Селеменев, Беркан Дурду, Ахмед Ахмедов, Свилен Щерев /Стефан Христов/.