Футболистите младша възраст на "Дунав" победиха у дома с 2:1 доскорошния лидер "Славия". Такъв бе резултатът и на полувремето, а можеше да бъде и 5:1, защото момчетата на треньора Илиян Памуков надиграха напълно своите гости и изпуснаха няколко голови положения. Дунавци показаха бърз, модерен, техничен, тактически подреден футбол. А головете, особено на Борис Димитров, бяха фантастични.
Централният нападател изведе отбора си напред с кинжален диагонален удар, който прати топката под гредата. Такъв майсторски удар би правил чест на всеки футболист от най-високо ниво. Второто попадение бе дело на Калоян Петров. Той надскочи всички след центриране от корнер. Грешка в защитата малко преди почивката позволи на гостите да върнат един гол.
"Мисля, че изиграхме най-доброто си първо полувреме. Дано запазим тези деца, защото в тях има голям потенциал. Казах им, че не бива да се главозамайват, а да продължават със здравата работа. Сега ни чака мач като гости на "Левски" /29 септември/. Искам да се държим така, че съперникът ни да бъде респектиран", коментира Памуков пред "Утро".
В другите мачове: "Лудогорец"-"Сокол" /Марково/-3:1, "Черно море"-"Локо" /Пд/-2:0, "Спартак" /Вн/-"Левски-Раковски"-1:1, "Септември" /Сф/-"Етър"-10:0, ЦСКА-"Национал" /Сф/-8:2, "Берое"-"Ботев" /Пд/-1:4, "Витоша"-"Левски" /Сф/-1:2.
"Дунав": Богомил Станчев, Иван Бакалски, Калоян Петров, Мартин Иванов, Латиф Лятиф, Мартин Ангелов, Искрен Анчев, Виктор Тодоров, Димитър Тодоров, Дани Братоев, Борис Димитров /Мартин Дешев, Дани Бонев, Йордан Дженев/.