Състезателите на Спортен модел клуб „Приста“ се завърнаха с няколко призови места от национално състезание по авиомоделизъм и ракетомоделизъм в Ловеч.
Николай Палежев /16 години/ стана шампион в клас „Скоростен авиомодел Тренкорд“, а Никол Павлова /16/ бе номер 1 в „Акробатичен авиомодел F2B“ и „Авиомодели за въздушен бой F2D“. Милен Илиев /15/ се класира втори в клас „Таймерен авиомоде F1P“, Димитър Тодоров /15/ остана трети в „Гуменомоторен авиомодел F1B“. Русенци станаха отборни шампиони при учениците от 8 до 12 клас.
7-годишният Петър Стоянов се нареди втори в „Скоростен авиомодел Тренкорд“, след което стана шампион в клас „Кордов акробатичен модел“. 8-годишният Богдан Владев помогна за третото място в отборното при децата до 7 клас.
Състезатели на „Приста“ отпътуваха за Киев, където ще вземат участие в кръг от Световната купа на 17 май.