Спортът възпитава прекрасни качества, а Григор Димитров за сетен път доказа, че е чудесен тенисист и голям джентълмен. По време четвъртфиналния си мач в Бризбейн срещу Кайл Едмънд, световният номер 3 се открои с чудесен жест на хуманност.

При резултат 4:4 в третия сет, съперникът на Григор обърна глезена си и се строполи на корта. Без да губи и миг, Гришо с лъвски скок премина мрежата и отиде в половината на Едмънд, като му се притече на помощ.

„Помощта е над всичко. Ужасно е това, което стана. Надявам се Едмънд да бъде по-добре“, каза Григор и добави: „Скокът ми бе наистина добър“.

Димитров се класира за полуфинала, където ще се изправи срещу Ник Кириос. Срещата е на 6 януари не преди 6.00 часа.

Гришо защитава трофея си от миналата година в Бризнейн. През 2017 година в решителния мач българинът подчини Кей Нишикори.