Националният отбор на България по волейбол продължава да бъде без победа в тазгодишното издание на Световната лига. Бразилия победи категорично с 3:0 "лъвовете" (25:14, 25:21, 25:12), с което нанесе шеста поредна загуба на състава ни.

Ако Италия, Франция и САЩ постигнат по още една победа, българският отбор ще загуби всички шансовете да се класира за финалите в Краков, Полша през юли.

Бразилците натрупаха преднина още в началото на мача и не изпуснаха инициативата до самия край на срещата.

"Селесао" поведе с 6:1 в първия гейм, задържа аванса си и при 25:14 спечели първата част.

Българите водеха във втория гейм със 16:13 при второто техническо прекъсване. Бразилия обаче обърна развоя на сета и го спечели с 25:21.

В третата част бразилците бяха безапелационно по-добрия отбор и при резултат 25:12 сложиха точка на днешния мач, побеждавайки с 3:0.

Най-резултатен в срещата бе Уолъс де Соуса, който завърши с 15 точки. Неговият съотборник Маурисио Силва добави 14 точки.

За България диагоналът Цветан Соколов отбеляза 12, докато Розалин Пенчев се отличи с 11 точки.

През следващата седмица на българските национали им предстои участие на последниятрети турнир от груповата фаза на Световната лига. Домакин на мачовете ще бъде Далас (САЩ).

Там "лъвовете" ще се изправят срещу домакините, Австралия и Русия.