„Поморие“ победи „Созопол“ с 2:1 и скъси на 7 точки изоставането си от „Дунав“. Гостите поведоха още във втората минута с гол на Мирослав Радев, поморийци изравниха чрез Ахмедов след груба грешка на вратаря Теменлиев, а след почивката съдията Георги Димитров ги ощастливи с дежурна дузпа, реализирана от Божинов. При 0:1 Димитров си затвори очите, когато не изгони защитник на „Поморие“. Бранителят бе последен в защитата, изпусна откъсващ се нападател на „Созопол“ и го фаулира много грубо, но се размина с дружески жълт картон.
В следващия кръг отборът на „Поморие“ ще гостува на „Септември“ /Симитли/ и ще бъде много любопитно дали домакините ще се хвърлят на живот и смърт, както го направиха в Русе срещу „Дунав“!
А старши треньорът на „Нефтохимик“ /Бс/ Диян Петков подаде оставка, след като отборът му затъна в групата на изпадащите отбори.
Ето и резултатите в останалите мачове, които се играха в неделя: „Локомотив“ /Мездра/-“Верея“ - 0:3, „Оборище“ /Панагюрище/-“Лудогорец 2“ - 0:2, „Локомотив“ /ГО/-“Литекс 2“ - 1:2.