Дария Домрачова от Беларус спечели по изключително категоричен начин златния медал в преследването от програмата на биатлона в Сочи, след като във финала на дисциплината остави втората Тора Бергер на 37.6 секунди зад себе си.

Домрачова направи само една грешка в стрелбата при последния си, 20-ти изстрел, но дотогава вече бе натрупала огромна преднина пред съперничките си и по този начин спечели първи златен медал от Зимни олимпийски игри след бронза от Ванкувър преди четири години. Ветеранката Тора Бергер спечели среброто с помощта на легендарната си силна последна обиколка и донесе първи медал за Норвегия в Сочи от женския биатлон. Тея Грегорин изненадващо се пребори за третото място и бронзовия медал. Победителката от спринта Анастасия Кузмина допусна две грешки в стрелбата и завърши на шесто място.