Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в Стокхолм. В повторение на миналогодишния финал в шведската столица, Димитров отстъпи с 5-7, 4-6 пред актуалния шампион Томаш Бердих.
Двамата тенисисти изиграха изключително равностоен първи сет. При 5-5 и сервис за българина, Бердих успя да пробие и да поведе в резултата. В последвалия гейм, въпреки че успя да спаси един сет бол, Димитров в крайна сметка загуби първата част след 5-7.
Сценарият се повтори и във втория сет. Въпреки че пред българския тенисист се откриха няколко възможности да пробие своя съперник, той не се възползва от тях. Вместо това световният номер 5 успя да спечели подаването на българина в най-подходящия момент и да поведе с 5-4, след което да затвори и мача на свой сервис за крайното 6-4.
В битката за място на втори пореден финал Бердих ще спори с победителя от двойката Маркос Багдатис и Жил Мюлер.