Националният отбор на България допусна тежка загубиха с 0:3 при гостуването си на Хърватия в мач от евроквалификационна група Н. Нашите на практика нямаха никакви шансове да се класират на Евро 2016 още преди двубоя, но липсата на напрежение не им помогна да се представят по-добре тази вечер.
Двубоят започна по най-лошия начин за тима на Ивайло Петев, след като още във втората минута Иван Перишич откри резултата в полза на домакините. Малко преди почивката Иван Ракитич удвои преднината на "шахматистите", в 81-та минута Никола Калинич оформи крайното 3:0. В самия край хърватите останаха с човек по-малко, след като Коп получи директен червен картон. По този начин България записа трета поредна загуба в квалификациите и остава на 4-то място в класирането с 8 точки. В другите два мача от групата Италия победи Азербайджан с 3:1, а Норвегия записа успех над Малта с 2:0.