Отборът на Севиля победи Барселона с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Роман Санчес Писхуан" в столицата на Андалусия. По този начин каталунците допуснаха второ поражение от началото на сезона и могат да бъдат изпреварени от Реал Мадрид утре.

Възпитаниците на Унай Емери, който нямаше успех над Барселона в досегашните си 20 мача, нанесоха своя удар само за 6 минути в началото на втората част. Крон-Дели откри резултата в 52-та минута, а малко след това Висенте Ибора удвои преднината на домакините. В 74-та минута Неймар върна едно от попаденията след точно изпълнение от дузпа, но до края на двубоя шампионите така и не успях да стигнат поне до точката. По този начин Севиля вече има 8 точки и се изкачи до 10-та позиция, докато Барселона е на трето място с 15 точки, а отборът изглежда много несигурен в отсъствието на своята звезда Лионел Меси.